Uludağlar Enerji Makineleri Sanayi Ticaret Ltd Şti

Uludağlar Enerji Makineleri Sanayi Ticaret Ltd Şti (Gösterim Sayısı: 434)
Sektör ENDÜSTRİYEL MAKİNELER
İlan Tarihi 6 yıl önce
Firma No 53
Telefon 0232 853 3131
Faks 0232 853 3131
Web Sitesi http://www.uludaglarenerji.com.tr
Adres Yedi Eylül M. 5546 S. No:7
İl/İlçe Torbalı / İzmir
Firma Hakkında
Uludağlar Enerji olarak,
Pellet Pres Makineleri
Prina Kurutma, Ahşap Kurutma, Kanalizasyon Çamuru Kurutma Sistemleri ile
Ahşap Pellet Makinesi, Prina Pellet Makinesi, Yem Pellet Makinesi üretiyoruz..

Uludağlar Enerji Makina Sanayi Ltd Şti Hakkında

Orta Asya, Türk Cumhuriyetleri, dağılan Rus Cumhuriyetleri ve Kanada'da biokütle ve pellet ile ilgili uzun süren araştırma, geliştirme ve proje çalışmalarında bulunan ar-ge ekibimiz, bu ülkelerdeki pellet üretiminin çokluğunu, yaygın kullanımını görmekle birlikte, ülkemizde bu yönde yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu, pellet'in yem ya da yakıt olarak çok düşük seviyelerde kullanıldığını üzülerek izlemiştir.

Tonlarca orman artığı başta olmak üzere çok sayıda pelletlenebilecek ürünün boşa gittiği ülkemizde, ilk etapta pellet makineleri sektöründe de birçok sektörde olduğu gibi Çin malı, yüksek maliyetli ve düşük verimli makineler işletmelerde boy göstermiş, kısa süren çalışma periyodunun ardından fabrikalarda atıl durumda kenarda bekler hale gelmiştir.

İşletmemiz, Türkiye'mizdeki enerji ve yakıtta dışa bağımlılığı göz önüne alarak her yıl milyonlarca ton bitkisel atığın yakıt enerjisine dönüştürülebilmesi için bu hammaddelerin toplanması, parçalanması, öğütülmesi, kurutulması ve nihayetinde harmanlanarak pellet haline getirilmesi konusunda çalışma yapmaya karar vermiş, bu kararın hemen ardından, pellet makinesi, ahşap ve prina kurutma sistemleri ve bunlara paralel diğer ekipmanları üretmeye başlamıştır.

Saatte 20 ton işleme kapasiteli kurutma tesisimiz ve saatte 10 ton kapasiteli pelletleme tesisi sponsor firmamız Savrano Tarım Ürünleri A.Ş. talebiyle proje ve uygulama çalışmaları yapılmış ve tesis İzmir'in şirin ilçesi Tire'de çalışır hale getirilmiştir. Halen üç kurutma projesinin de üretim çalışmaları devam etmektedir, 1 projemizin Ankara ilinde kurulumuna başlanmıştır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://uludaglarenerji.com.tr/Urungoster/10-pellet-makinesi.html

http://uludaglarenerji.com.tr/Urungoster/9-kurutma-sistemleri.html

http://uludaglarenerji.com.tr/Urungoster/11-pellet-sogutma-sistemleri.html

http://uludaglarenerji.com.tr/Urungoster/13-pellet-pres-yedek-parcalari.html
 

banner169