Meclis Toplantısında Gündeminde Neler Konuşuldu?

Ödemiş Belediyesi 2018 Yılının son meclis toplantısı Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem Başkanlığında Belediye Hizmet Binası bünyesindeki Meclis Salonu’nda yapıldı.

Meclis Toplantısında Gündeminde Neler Konuşuldu?
banner267

Ödemiş Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 6 gündem maddesi ile mecliste grubu bulunan partilerin katılımıyla yapıldı. 6 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

Gündemde yer alan maddelerin üç tanesi komisyon kararı olmak üzere hepsi oy birliği ile kabul edildi. Yılın son meclis toplantısı olması nedeniyle 2019 yılı meclis takvimi de belli oldu. Ödemiş Belediyesi 2019 yılının ilk üç ayında da her ayın ilk pazartesi akşamı toplanacak.  Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından dilek ve temenni bölümünde Belediye Başkanı Mahmut Badem belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan, 1999-2004 ve 2009-2014 döneminde meclis üyeliği yapan Cevdet Ayhan’ın ölümünden dolayı üzüntüsünü ifade etti. Daha sonra Günlüce Mahallesi’nde yapımı devam eden Geleneksel Yarış Alanı projesi, Bademli Sokak Sağlıklaştırma Projesinin son durumundan bahsetti. Başkan, İzmir yolunun güney kısmında 18. Madde uygulama şartı bulunan kısmında uygulamaya başlanacağını belirtti. Uygulama yaklaşık 55.8 hektar alanda yapılacak.

Yanınızda Olmaya Devam Edeceğiz 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Geçtiğimiz günlerde Dr. Cevdet Ayhan hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Kültür Müdürlüğümüzün ve Halk Eğitim Merkezimizin katkılarıyla yaptığımız eğitici ve öğretici öğretmenlerimizin tespit ettiği öğrencilerimizle bu günü kutladık. Her daim Ödemiş Belediyesi olarak onların yanında olmayı devam edeceğiz. Ve ediyoruz. Ödemiş’te artık iki tane engelli derneği var ama biz tek dernek olarak tek çatı altında buluşmalarını istedik. Olmadı, onlara da Kasap Hali içinde bir yer tahsis ettik. Belediye Meclis üyelerimizle birlikte 5 Aralıkta açılışını yapacağız” dedi.

“Fetö’den Alınan Yurt Belediyemize Geçti"

Günlüce’ de at yarışı pisti alanımızın yapımı devam ediyor. İnşallah 18 Mart 2019 günü Çanakkale Zaferi kutlamalarında alanımızın açılışını yapmayı planlıyoruz. Hepinizi bekliyoruz. Bademli Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor. İZKA, Ege Üniversitesi, Ödemiş Belediyesi ortaklaşa Aktifiriz Projesi için sözleşme imzalandı. Gelip yapılacak yere baktılar ve hızlı bir şekilde projemiz başlayacak. Böylece yaşlılarımızı elektronik ortamda daha iyi takip edebileceğiz. Fetö ’den alınan ve Kız Öğrenci yurdu olarak kullandığımız yurt artık 49 yıllığına Ödemiş Belediyesine geçti. Yeni bir Yıla giriyoruz. Şimdiden hepinizin yeni yılı kutlu olsun, yeni yılın başta ülkemiz, ilçemiz, milletimiz ve dünya insanı, dünya milletleri adına hayırlı olmasını savaşların olmadığı, kadına şiddetin olmadığı, bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214