HODRİ MEYDAN
Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir’i benimle canlı yayında açık oturuma davet ediyorum.
 
Not: Bu yazımı 2 Nisan günü kaleme aldım.  Ancak şahsıma ulaşıp bu durumu referandum sürecine kadar bekletmemi isteyen hatırı sayılır abilerimiz ve ablalarımız için beklettiğimi de belirtmek istiyorum.
Ben bulunduğum konumun ne kadar önemli ve değerli olduğunun farkındayım. En küçük paylaşımım birilerini etki birilerini de zan altında bırakacağını çok iyi biliyorum.
 
Herkes önce kendi kapısının önünden sorumludur. Bende Ödemiş’te doğmuş büyümüş biri olarak Ödemiş’ten sorumluyum. Var ise yanlışların düzelmesi, yapılmışsa güzellikleri dile getirmekten…
Bir haberci olarak Ödemiş’in yöneticilerinden biri olan Ak Parti İlçe Başkanı Halil Demir’in bir paylaşımına rastladım. Altında kendini aklamaya çalışan bir okul müdürü ve bu durumdan rahatsızlık duymuş bir eşin. Ve sırf araştırmadan cezayı kesmiş olan yorum yaparak ortamı geren paylaşımlarını gördüm. Bir haberci olarakta konuyu araştırdım ve bunu haberleştirdim.
 
Ödemiş 2 hafta önce seviyeyi iyice düşüren paylaşımlar yapan ve altına yorumlar yazdıran beğeniler attıran hatta sahte facebook hesaplarından yalan yanlış aktarımlarda bulunan bir ilçe başkanını gördü.  2002 den beri Ödemiş’te mesleğimi yerine getiriyorum. Ödemiş bu kadar seviyesi düşük cümleler kullanan bir yönetici görmedi tarihinde. Gerçi bu kendisinin ilk yaptığı paylaşımlar değildi. Ha birde beni seviyesizlikle suçlayan bazı yandaşları oldu. Seviyeden anlamayanla aynı dilden konuşmak gerekiyor bazen mecbur kalınca.
 
Başta da demiştim. Ben büyük bir kitleye hitap ediyorum. En küçük paylaşımımın birilerini etki birilerini de zan altında bırakır diye. İşte tamda konumuz bu. Bir ilçe başkanı şunu yapar bunu yapar diye uzun uzun yazmama gerek yok. Alim olan zaten ne yapacağını bilir. Bilmeyenin de zaten makam işgal etmesinin bir anlamı yok. Artık bu Ödemiş’in ve yaşayanlarının kaybedecek vakti yok.  Yapmış olduğu bir paylaşımdan dolayı bir okul müdürünü hedef aldırdı. Ve hatta HAYIR afişi asanları AHLAKSIZ olarak suçladığında o panolara asılmış olan Evet afişlerini görmeyip EVET çileride AHLAKSIZ olarak suçlamış oldu.
 
Birlik beraberlik sağlamak yerine ortalığı bulandıran İlçe Başkanı olarak kendisine inanan güvenenlerinde yanlış yorumlar yazmasına sebep oldu. Gerçi kendisinin beğenin yorum yazın paylaşım yapın talimatlarında da haberimiz var.
 
Bu şehrin bir Kaymakamı var, İlçe Milli Eğitim Müdürü var hadi hiç olmadı konunuza dâhil ettiğiniz okul müdürünü siz atamadınız mı? Sosyal medyada zaman harcayana kadar telefon açıp işin aslını öğrenebilir, kimseyi zan altında bırakmaz ve bende haberimi yapmış olmazdım sizde bu kadar rezil olmazdınız.
 
Hadi haber yayınlandı. Habere haberle karşılık verilir. Malum basın mensubu arkadaşlarımız sizlerin her haberini yapmamazlık yapmıyorlar biz hariç. Ama Demir, kendi suçunu kabullenmeyip “Evet ben bir yanlış paylaşım yaptım. Araştırmadan bunun bir kanun olduğunu bunun okul panosu değil de bir sendika panosu olduğunu bilmiyordum. Bir okul müdürünü hedef gösterdim. Hatta o arkadaşın (yani okul müdürünün) karın ağrısı var referandumdan sonra soracağım” demek yerine şahsıma saldırıda bulunmuş, yalanlarla süslemiş tehdit etmiştir.
 
Bunun da sebebini kamuoyu ile paylaşayım da Demir’in sosyal medya hesabında o sahte facebook hesaplarından attığı iftira ve yalanlar gibi olmadığını bilsinler. Birincisi mesleğimden para kazanamaz hale gelirsem ben tarlaya gider çapa yaparım, patates toplarım gerekirse evlere temizliğe giderim onurumu parayla satmam.   İş vermeme yada işimi görmediğinden değil bu şahsın haberlerini yapmama sebebimiz. Kendisi en başta Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Badem, Belediye Meclis üyemiz Halil Güler ve diğer kendi partisinden olan ayrıştırdığı kişilerin haberlerini yapmamdan rahatsız. Bununla ilgili de sosyal medya paylaşımları, benimle özelden görüşmeleri mevcut. Ayrıca şahsım ve gazetem ile ilgili sürekli olumsuz iftira içeren paylaşımlarda bulunması. Şimdi soruyorum size söven birini siz mekânınıza evinize sokar mısınız?
 
Sahte hesaptan yazdırmış olduğu bir suçlamaya daha cevap vereyim Demir’in, yer alan yorumda “sen gazetenin satışları veya popülaritesi düşünce 2-3 senede bir gazeteye ortak alıp işler düzelince ortaklığı bitiren, yerel iktidarda kim varsa ona yalakalık yapan birisi değilmisin. Halil Demir'beye katılıyorum senin yaptığın iş anca yalanlardan ibaret sen ne yaptırdın bu memleket için ne faydan oldu kendi ticaretine bakmaktan başka ödemişe kaç kişinin derdini dinledin kaç kişiye faydan dokundu” Ha bu arada kıvırma moduna girmeyelim cümleler bizzat Demir’e ait. Ve bu yoruma beğeni atmışsın.
 
Şahsi menfaatlerim için kullanmadığım mesleğimi; özellikle ilçe yöneticileri kaymakam, belediye başkanları, oda başkanları, ilçe başkanları, yeri geldiğinde şahısların yanlışlarını yaptıkları hataları yeri geldiğinde özelden bildiren yeri geldiğinde yansıtan biri olarak kimsenin siyasi düşüncesi ile ilgilenmedim. Aç kalacağımı bilsem de ki kimse Ödemiş gibi bir şehirde aç kalmaz kalemimi parayla satmadım. Bu arada iyilik gizli yapılır öyle ulu orta olmaz. Daha önce de demiştim ben yaptığım iyiliklerin çetelesini tutmam diye. Ve birde ben 5 yumurta 10 yumurtaya değil Allah rızası için iyilik yaparım.
 
Her dönemin adamı denmiş o dönemlerin adamlarına sorun bakalım en ağır eleştirileri ve en güzel övgüleri hangi gazeteci yapmış şu Küçük Menderes Havzası Ovasında. En yakınım Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Sayın Tahir Silay dayımdır. Sorun bakalım eleştirilerime maruz kalmış mı? Sorun bakalım baba dediğim Ödemiş Belediye Başkanımız Sayın Mahmut Bademi eleştirmekten vazgeçmişim mi? Bir önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Bekir Keskin’e sorun, hala bir şey olduğunda danışacağım zaman rahatlıkla ulaşabildiğim Eski Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Eriş’e sorun. Eleştirdiğimde kalemimi satın alabilmişler mi? Hatta böyle bir girişimde bulunmuşlar mı? Sorun bakalım gelmiş geçmiş 20 yıllık ilçe başkanlarına oda başkanlarına bana parayla mı yazdırmışlar ya da susturmuşlar.
 
Bırakın artık şu ucuz dedikoduları, yalanları, iftiraları daha kaç defa yazacağım neyin ne olduğunu. Gazete, matbaa, ajans olarak üç kolda işyerimiz mevcut.  Gazetemizi çok değerli abim Rasih Bozulu ile kurduk Yerel Güç isim babası da odur ve dostluğumuz hala devam eder. Benim bir gazete ortağım oldu. Oda Mehmet Nihat Karcı’dır halen de ortaklığımız devam eder. Ama ajans ortaklığı yapmış olduğum Ersin Duraklı ile gazete ortaklığım yoktu. Resmiyette ya da gerçekte gazete ile hiçbir bağı yoktu. Sıfat kazanmak adına ortalıkta medya patronuyum diye dolaşmak istedi. Bizde kırmadık kendisini. Ki biz 7 yıldır gerçek gazete ortak olduğumuz abimiz Mehmet Nihat Karcı’dan bile böyle bir beklenti görmedik.  Kendisi ile yollarımı ayırmam sizi neden ilgilendiriyor ki. Bu Ödemiş ovasında kardeşler bile ortaklıktan ayrılırken. Kendisi ile hesaplarımızı ve fazlasıyla ödediklerimizi de çok bilmek isteyen varsa buyursun gelsin. Dekontların fotokopilerini verebiliriz. Size de elden göndereyim.  Benim kimseden korkum, çekintim yok bu dünyada Allah’tan başka.
 
Gelelim Demir’in “Erzak meselesi” diye yazıp durduğu konuya. 15 Temmuz gecesi ilk olaylar patlak verdiğinde ne olur olmaz erzaklanın diye yazmıştım sosyal medya hesabımdan. Malum birkaç saate kadar devlet büyüklerimizden bir açıklama gelmedi. Sonuçta önce bir anneyim ben, çoluk çocuk sahibi ve olaylardan habersiz insanlar vardı o gece. Bu paylaşımımı yapmam seni neden rahatsız ediyor Halil Demir? İki de bir malum erzaklanın meselesi diye yazıp duruyorsun. Ekşi yemedim ben karnım ağrısın. Valla ben 2010 yılından beri ticari anlamda kayıp yaşadım şimdinin Fetöcüleri ile ilgili yazı yazdım diye. Ben ne bir toplantılarında bulundum ne maddi bir katkım oldu kendilerine. Sen söyle bakalım toplantılarında bulundun mu? Yada ne kadar katkın oldu bu örgüte.. O gece devletimiz ve milletimiz kalkışmanın önüne geçince günler sonra  dakika dakika yazmışsın da şunu yaptım bunu yaptım diye.. Ve sonrası hiç FETÖ’cüleri eleştiren bir paylaşım görmedik. Ve hatta Ödemiş FETÖ yatağı diye ortalık yıkılırken bir tek kelime ettiğini ne duyduk ne paylaştığını gördük. Hayır sürekli erzak muhabbeti yapıp duruyorsun da varsa bildiğin, savcılığın adresi belli. Adamsan gider dersin Dilek Acar Özdemir o gece erzaklanın diye mesaj yazdı şüpheleniyorum diye? Öyle senin özelden tehdit ettiğin, bazılarının dosyaları varmış diye ortalığa yaydığın tehdit vari söylemlerle susturmaya çalıştığın adamlara benzemem ben, daha öğrenemedin mi?
 
Makam sahipleri; makamının verdiği gücü 5 yumurta 10 yumurtaya değişirse, kimisinin ekmeği ile oynayıp işten attırıyor ise, kendi partinden olanları itibarsız hale getirmek için bir çaba içerisinde ise, bir sürü olumsuz sesler yükselirken başta yönetimindekilere ben yaparım ederim gibi davranılıyor ise,  Ödemiş’in asıl meselelerini bir kenara bırakıp kim ne yapıyor kim kiminle nerede gibi işlerle meşgul olursa, o makamlara kıyılmış olunuyor.
 
Ve o makamı temsil eden kişi yüzünden, o makamın diğer bireylerini de zor duruma düşürmüş oluyor. Ve Ödemiş insanının zamanlarından çalınılmış olunuyor.
 
Ve bu duruma sessiz kalanlar; daha önce bir yazımda demiştim. Birileri yanlış ve yalanlara sessiz kalıyorsa bilin ki orada büyük bir SUÇ ORTAKLIĞI vardır.
 
Ve bu yazımı okuyan sizler. Ne olursa olsun kendi menfaatlerin için yanlış bir şeye ortak olmayın araştırmadan. Her insan hata yapar, yanlış yapar kimse mükemmel değildir. Ama yanlışlar her birimiz için birer ders niteliği taşımalı. Ve en büyük erdemlikte ben yanlış yaptım diyebilmeli. Bir başkası içinde kimseyi kırmayın, hiç bilmiyorsan tarafsız ve sessiz kalın. Sonrası zaten doğru yolunu, eğri belasını bulur.
 
Ve özür diliyorum sayfamı bu kadar gereksiz kişisel bir kavga ile meşgul ettiğim için. Ama bugün şahsımla ilgili yalan yanlış söylenenler, atılan iftiralar başkalarına da yapılmasın diye yazıyorum. Makamını kişisel menfaatleri için iftira ve tehditle sindirmek için kullananları bilin diye yazıyorum.
 
Hodri Meydan !!!
Ben bir gazeteciyim. Daha önce yapılan habere cevap vermek yerine seviyesizce sosyal medyadan sataştın, yalan ve tehditlerde bulundun. Kendini ve üç beş yandaşını kandırabilirsin belki ama kamuoyunu kandıramazsın. Bu bir köşe yazısı öyle duvarından cevap vermekle olmaz. Malum watshap gruplarında sahte hesaplardan beğenin paylaşın yorum yazın diye bir yaptırım içerisinde oluyorsunuz. Size çok sorum var. Bir ilçe başkanı olarak sizi canlı yayında karşılıklı soru cevap programına davet ediyorum. Tarih ve saati size bırakıyorum tüm kamuoyu önünde.

Demir'in rahatsız olduğu haber
www.yerelguc.com/gundem/odemiste-afis-krizi-h14281.html

Not: İlçe Başkanı Halil Demir ve yorum yaptırdığı kişilerin paylaşımların görsellerini yazıma ekledim.

    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner172

banner169

banner199

banner202